VAŠE REAKCE NA NAŠE PORADENSTVÍ

Velmi si vážíme toho, když nám napíšte, zda pro vás byly naše rady a doporučení dostatečně srozumitelné, zda jste je využili a jak vám pomohly.  A rádi bychom se alespoň s některými reakcemi na naše služby podělili se všemi, kdo stránky Kanceláře Ombudsmana pro zdraví otevřou.

  • Děkuji za váš zájem o osudy obyčejných lidi. Moc si toho považuji. H. S.
  • Velmi si vážím spolupráce s vámi a poradenských služeb, které Kancelář Ombudsmana pro zdraví poskytuje. Všechny kroky, které jste mi doporučili, jsem již učinil. O výsledcích Vás budu informovat. J.  B.
  • Strašně moc vám děkuji za Váš zájem o moji záležitost. Kéž by bylo víc takových institucí! Připadám si hrozně bezmocná. Samozřejmě jsem postupovala podle Vašich návrhů. H.  K.
  • Vaše poradenství mi pomohlo. Už jen po stránce, že jsem měl ve vás tak trochu oporu. Vše se vyřešilo nemocnici, kde došlo po rozmluvě s lékařem k jinému způsobu řešení zjištění mého zdravotního stavu. Z.  L.
  • Děkuji!!!! .Dopis a reakce Kanceláře Ombudsmana pro zdraví prospěla hlavně mé psychice!  Po poradě se specialistou a případném pobytu v lázních si chci na podzim opět požádat o invalidní důchod 2 stupně. A. K.
  • Ráda bych vám touto cestou poděkovala za pomoc při řešení mého případu. S největší pravděpodobností bude problém opravu v přístupu mého lékaře a jeho personálu. Mnohdy jsem se do ordinace ani nemohla dovolat a komunikace e-mail s dovětkem, že musím informovat vás měla efekt. Velice si vážím vaší instituce, která pomáhá pacientům, jako jsem já tak, jako jste pomohli vy mně. D. S.
  • Před časem se na Vaši organizace obrátila veřejná ochránkyně práv Mgr. Anna Šabatová, PhD. s žádostí o spolupráci. Z pověření ochránkyně bych Vám chtěla touto cestou poděkovat za Vaši ochotu a vyjádření k dané problematice. Ochránkyně si Vaší reakce velmi cení. Mgr. Jana Vomelová, oddělení rovného zacházení, Kancelář veřejného ochránce práv.

NAPSALI O NÁS

Lékař není Bůh. Když je třeba, braňte se!

Zdravotně sociální sekce Hospodářské komory hlavního města Prahy pro vás připravila další ze série článků, jak chránit zdraví zaměstnanců. Tentokrát na téma našich práv v oblasti zdravotnictví.
P ři sporech s obchodníky se čím dál tím častěji obracíme na spotřebitelské...
30.09.2015 Celý článek

Ombudsman pro zdraví vám pomůže s problémy ve zdravotnictví

Kde hledat zastání, jestliže máte problém s lékařem nebo nemocnicí? Stejně jako se například v případě sporu s úřady můžete obrátit na veřejného ochránce práv a při sporu s obchodníkem na spotřebitelské organizace, v případě vašeho práva v rámci zdravotnického systému...
28.08.2015 Celý článek

Interrupce? Cizinky mají smůlu.

Plzeňský deník, 18. 6. 2015
Nemocnice postupují podle starého zákona
Slovenka dlouhodibě pracující v České republice otěhotněla. Rozhodla se pro interrupci. Provést zákrok však odmítly jak dvě nemocnice v Plzni, tak zdravotnické zařízení v Rokycanech. Ve všech případech se odborníci odvolávali na...
18.06.2015 Celý článek

Ombudsman pro zdraví pomůže s jakýmkoli problémem se zdravotnictvím

Český rozhlas - Radiožurnál, 17. 6. 2015
Když máte spor s úřady a nemůžete se domoct práva, je možné se obrátit pro pomoc na ombudsmana. V případě sporu s obchodníkem zas mohou pomoct spotřebitelské organizace. A co když máte problém s lékařem nebo nemocnicí? I v takovém případě máte zastání,...
17.06.2015 Celý článek

Zraněný houslista ND svůj orchestr už zase slyší

Právo,
Stačil jeden nešťastný pád a z Petra Anděla, houslisty operního orchestru Národního divadla, se stal dlouhodobě nemocný člověk. Úraz ramena s následnou operací jej absolutně vyřadil z jakékoli profesní činnosti. A nejen to. V důsledku omezených vycházek...
05.06.2015 Celý článek

Lékařská ošetření? Na co má právo lékař a na co rodič?

Maminka.cz, 21. 5. 2015
Nemoci a pobyt v nemocnicích se bohužel nevyhýbají ani malým dětem. I ony čas od času s různě závažnými problémy musejí být hospitalizované. Na co mají dětští pacienti právo? A na co mají právo jejich rodiče? Na otázky redakce Maminka.cz odpovídá právní poradce Kanceláře...
21.05.2015 Celý článek

Doktore můžete! Souhlas se zdravotní péčí o dítě

Moje zdraví, 6. 5. 2015
Svolení rodičů k důležitému výkonu v nemocnici je krokem, bez kterého by lékaři nemohli pomoci v rámci svých možností. Jak se ale postupuje v případě, když rodiče nejsou nablízkunebo v životě dítěte vůbec nefigurují? Ptali jsme se právního poradce Kanceláře Ombudsmana pro...
06.05.2015 Celý článek

Studenti práv nastínili problematiku úhrady léčby kmenovými buňkami

Senivia. cz, 13. 4. 2015
Na půdě právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze proběhl ve středu 8. dubna třetí ročník soutěže O cenu Jaroslava Stránského ve zdravotnickém právu, kterou pro studenty uspořádaly Kancelář Ombudsmana pro zdraví a spolek studentů práv ELSA Praha.
Tématem letošního...
13.04.2015 Celý článek

Březen v médiích

Vyjadřovali jsme se k aktuálním otázkám posudkové péče, situaci v pobytových zařízeních sociální péče a přítomnosti dalších osob u lékařských zákroků: NašePrahaCentrum_březen2015.pdf (212,9 kB)
Můžeš_březen2015.pdf (304 kB)
Rezidenční péče_březen2015_V.pdf (120 kB)
31.03.2015 Celý článek

Podání stížností a dotazů

On-line formuláře najdete v rubrice Formuláře pro oslovení ombudsmana.

Podání e-mailem:
Stáhněte si formulář, vyplňte jej a přiložte je k e-mailu. Ten odešlete na adresu: ochrance@ombudsmanprozdravi.cz. Podněty bez vyplněného formuláře nebudou přijaty k řešení.

Písemně poštou:
Stáhněte si a vytiskněte formulář v rubrice Formuláře pro oslovení ombudsmana. Vložte jej společně s dalšími dokumenty, které považujete za podstatné, do obálky a odešlete ji na adresu:

Kancelář Ombudsmana pro zdraví
Národní 9
110 00 Praha 1

Navštívit nás můžete:
středa: 9.00 - 11.30, 13.00 - 17.00
Praha 1, Národní 9, 3. patro

Tel.: 222 075 103 (ST 9.00 - 11.30, 13.00 - 17.00, v ostatních dnech využijte záznamník)